Kompania amerikano-finlandeze e teknologjisë Wolt, vjen në Shqipëri, risi në tregun e shpërndarjes së ushqimeve por edhe produkteve të tjera

kompania amerikano finlandeze e teknologjise wolt vjen ne shqiperi risi ne tregun e shperndarjes se ushqimeve por edhe produkteve te tjera
kompania amerikano finlandeze e teknologjise wolt vjen ne shqiperi risi ne tregun e shperndarjes se ushqimeve por edhe produkteve te tjera

Kompania amerikano-finlandeze e teknologjisë Wolt, vjen në Shqipëri. Kjo do të sjellë risi në tregun e shpërndarjes së ushqimeve por edhe produkteve të tjera

Ngjyrat bardhë e blu përkojnë me ngjyrat identifikuese të gjigantit ndërkombëtar të teknologjisë Wolt, e cila së shpejti do të jetë e pranishme edhe në tregun shqiptar.

Wolt, kompania e teknologjisë me qendër në Helsinki, është lider në fushën e tregtisë lokale, me një mision për të përmirësuar jetën urbane për klientët, tregtarët dhe shpërndarësit. E njohur për platformën e saj ideale, Wolt do të mundësojë jo vetëm që klientët të porosisin shumë herë më lehtë, por gjithashtu ofron edhe mundësi të reja për te gjithë tregtarët si dhe opsione të shumta fitimi për shpërndarësit. Gama e saj e larmishme e teknologjive të përdorura, duke përfshirë planifikimin e shpërndarjeve të porosive, softuerin e dyqaneve dhe mjetet financiare, thekson përkushtimin e kompanisë në ndërtimin e një sistemi modern dhe të integruar.

Në vitin 2022, Wolt u bashkua me DoorDash, një kompani lidere në SHBA, që operon në të njëjtën fushë. Tashmë, Wolt mbikëqyr 28 biznese ndërkombëtare të DoorDash jashtë SHBA. Ky bashkëpunim ka për qëllim të krijojë platformën më të mirë të mundshme, që i shërben tregtarëve, klientëve dhe shpërndarësve të porosive në tregjet ekzistuese dhe ato të ardhshme.

Wolt tani po përgatitet për një kapitull të ri në shtrirjen e saj globale, duke u zgjeruar edhe në Shqipëri. Kjo lëvizje synon të prezantojë platformën unike të tregtisë lokale në skenën e kulinarisë dhe shitjes me pakicë shqiptare.

Me anë të një aplikacioni, të cilin të gjithë përdoruesit do të mund ta përdorin shumë lehtë, Wolt do t’u ofrojë klientëve shqiptarë një përvojë të larmishme dhe të përshtatshme porositjeje, duke shfaqur partneritete restorantesh lokale dhe ndërkombëtare, aplikacioni do të jetë një qendër tregtare në xhepin e përdoruesve.

Hyrja e Wolt në tregun shqiptar reflekton përkushtimin e kompanisë për t’u përshtatur me preferencat e vendit si dhe për të ndërtuar marrëdhënie të forta me komunitetin. Qasja e kompanisë përfshin bashkëpunimin me bizneset vendase, influencuesit dhe klientët, për të krijuar një përvojë tërheqëse, duke siguruar një integrim gradual në tregun shqiptar.

Hyrja e Wolt në Shqipëri jo vetëm që shënon një kapitull të ri për kompaninë, por gjithashtu premton një aventurë emocionuese për klientët, tregtarët dhe shpërndarësit shqiptarë. Bashkimi i Wolt dhe DoorDash, që tani funksionojnë si një ekip, përforcon vizionin e tyre të përbashkët për të ardhmen e tregtisë lokale.

Ndërsa Wolt vazhdon të sjellë risi në shijimin e ushqimit në qytete të ndryshme të botës, Shqipëria do të jetë një pikë kyçe për sa i përket novacionit dhe bashkëpunimit në botën e shpërndarjes së ushqimit e shumë produkteve të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts