“Kompleksi Partizani”/ “Vërteton presionin e Ramës ndaj SPAK”, Prokuroria e Posaçme kthen DVD e dorëzuar nga Jamarbër Malltezi: Kërkesa për depozitim…

kompleksi partizani verteton presionin e rames ndaj spak prokuroria e posacme kthen dvd e dorezuar nga jamarber malltezi kerkesa per depozitim
kompleksi partizani verteton presionin e rames ndaj spak prokuroria e posacme kthen dvd e dorezuar nga jamarber malltezi kerkesa per depozitim

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Jamarbër Malltezit, për administrimin si provë të ekspertimit kontabël të dorëzuar në SPAK.

Në vendimin e siguruar nga gazetarja Klodiana Lala, bëhet me dije se kjo provë nuk pranohet pasi kërkesa është e pambështetur në ligj.

SPAK ka thyer gjithashtu edhe DVD e dorëzuar nga Malltezi, ku pretendohet se vërtetohet presioni i kryeministrit Rama ndaj Prokurorisë së Posaçme për të vepruar kundër Berishës, pasi kërkesa për depozitim nuk vlerësohet në përputhje me ligjin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts