Konferenca e Kryetarëve/ Zgjatet me 6 muaj afati i Komisionit të Reformës Zgjedhore

Në drejtimin e Nënkryetares së Kuvendit, Ermonela Felaj Valikaj u zhvillua sot mbledhja e radhës së Konferencës së Kryetarëve. Rendi i ditës së mbledhjes së sotme ishte: shqyrtimi i draft-kalendarit të punimeve të Kuvendit për periudhën 25 Shtator-13 Tetor 2023; shqyrtimi i kërkesës së bashkëkryetarëve të Komisionit të posaçëm parlamentarë të Reformës Zgjedhore për shtyrjen e afatit të veprimtarisë së këtij komisioni; si dhe raportimi periodik mbi ecurinë e zbatimit të planit të veprimit të Kuvendit për zbatimin e rekomandimeve të Raportit të KE-së për Shqipërinë për vitin 2022, periudha 1 janar-30 qershor 2023.

Pas diskutimeve Konferenca e Kryetarëve miratoi me mirëkuptim kalendarin e punimeve të Kuvendit për periudhën 25 Shtator-13 Tetor 2023 dhe propozoi zhvillimin e seancave plenare në datat 2, 5 dhe 12 tetor 2023. Konferenca pranoi me shumicë votash kërkesën e bashkëkryetarëve të Komisionit të posaçëm parlamentarë të Reformës Zgjedhore për zgjatjen e afatit të veprimtarisë së këtij komisioni me 6 muaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts