Konfirmohen 78 raste të lisë së majmunit në Britani, autoritetet shëndetësore të shqetësuar: Infeksionet mund të shtohen

Përhapja e lisë së majmunit, ka sjellë shqetësim për autoritetet në Britani.

Së fundmi është bërë me dije se autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar 78 raste.

Ndërkohë shqetësimi është i lartë, pasi nga dita në ditë infeksionet e sëmundjes thuajse dyfishohen.

Ministria britanike gjithashtu ka shprehur shqetësim sepse spitalet rrezikojnë të mbeten pa shtretër në rast të një shpërthimi të mundshëm të lisë së majmunëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.