Konfirmohen marrëdhëniet mes Rusisë dhe Koresë së Veriut, ministri rus i mbrojtjes mbërrin në Penian (FOTO)

Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergey Shoigu ka mbërritur në Korenë e Veriut, duke konfirmuar kështu marrëdhëniet mes dy vendeve.

Sipas mediave të huaja, Shigou do të qëndrojë në Penian gjatë periudhës kohore 25-27 korrik.

Nga pamjet e publikuara nga Sky News, Sergei Shoigu shfaqet duke u përshëndetur nga homologu i tij koreano-verior Kang Sun Nam.

Lcimg 702cd90c 152c 4d70 8010 59ec2b90c868
Lcimg 702cd90c 152c 4d70 8010 59ec2b90c868

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts