Konfirmohet rasti i parë në botë me “Florona”, gripi sezonal kombinohet me COVID-19

Izraeli ka detektuar rastin e parë në botë të sëmundjes “Florona”, sëmundje kjo e cila është infeksion i dyfishtë, COVID-19 dhe grip.

Rasti, sipas mediave, është gjetur te një grua shtatzënë e cila kishte shkuar në një spital për të lindur.

Raportohet se gruaja është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka qenë e pavaksinuar. Izraeli tashmë ka filluar edhe me vaksinën e katërt kundër koronavirusit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.