Konfliktet në Veri, ambasadori amerikan në Kosovë: Grupi i armatosur që sulmoi policinë ishte i trajnuar dhe i organizuar

Ambasadori amerikan në Prishtinë Jeff Hovenier, tha të martën se grupi i armatosur që sulmoi të dielën policinë e Kosovës në veri nuk kishte të bënte me ndonjë grup qytetarësh të mbledhur spontanisht, por ishte grup i trajnuar dhe organizuar. Ai i bëri këto komente pas një takimi me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, dy […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts