Konflikti Azerbajxhan-Armeni, paralajmëron Blinken: Rusia mund të përdorë situatën për të larguar vëmendjen nga Ukraina

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken është shprehur i shqetësuar për konfliktin Azerbajzhan-Armeni. Blinken thekson se Rusia mund të përkeqësojë konfliktin në mënyrë që të shpërqendrohet nga Ukraina.

Blinken ka bërë thirrje për përfundimin e çdo armiqësie ushtarake.

“Nëse Rusia përpiqet në njëfarë mënyre të trazojë situatën , të krijojë shpërqendrim nga Ukraina është diçka për të cilën në gjithmonë kemi pasur shqetësim”, ka thënë Blinken në një intervistë për mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts