Konflikti i armatosur në Lindjen e Mesme, sulmohen me dronë trupat amerikanë në Siri

konflikti i armatosur ne lindjen e mesme sulmohen me drone trupat amerikane ne siri

Trupat amerikanë janë sulmuar ne dronë në Siri, shkruan ‘The Gardian’.

Deri më tani nuk ka informacion për viktima apo për të lënduar. Asnjë prej grupeve nuk kanë marrë përgjegjësinë e sulmit.

Incidenti vjen në mes të luftës midis Izraelit dhe Hamasit që ka krijuar tensione në të gjithë Lindjen e Mesme.

Lajmi në përditësim…

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts