Konflikti Izrael-Hamas, dyshohet për infiltrim në hapësirën ajrore nga Libani

konflikti izrael hamas dyshohet per infiltrim ne hapesiren ajrore nga libani

konflikti izrael hamas dyshohet per infiltrim ne hapesiren ajrore nga libani

18:04 11/10/2023

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thonë në X, të njohur më parë si Twitter, se kanë marrë raporte për infiltrim të dyshuar nga Libani në hapësirën ajrore izraelite, raporton BBC.

Alarmet po binin në shumë qytete në veri të Izraelit, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

Reuters citoi gjithashtu transmetuesin izraelit Kan të thoshte se predha kishin rënë në Izraelin verior.

Të gjithë civilëve në zonat ku u ranë sirenat u kërkohet të hyjnë në strehimore dhe të qëndrojnë në to deri në njoftimin e dytë, tha IDF./tvklan.al
konflikti izrael hamas dyshohet per infiltrim ne hapesiren ajrore nga libani

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts