Konflikti Kosovë-Serbi, Lubonja: Vuçiç po shfrytëzon krizën e Perëndimit, kërkon të marrë shkasë nga Rusia për…

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24, foli për zhvillimet në veri të Kosovës dhe konfliktin me Serbinë. Ai u shpreh se presidenti serb Aleksandër Vuçiç është duke shfrytëzuar krizën e Perëndimit, që është lufta në Ukrainë, për përfitimet e tij politike. Më tej Lubonja shtoi se presidenti serb kërkon  […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts