“Konflikti Kosovë-Serbi, problem për rajonin dhe Evropën”, presidenti i KE-së: Komuniteti politik evropian duhet të ndihmojë në uljen e tensioneve

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka thënë se platforma e Komunitetit Politik Evropian duhet të ketë rol të rëndësishëm në uljen e konflikteve për të ndihmuar në zgjidhjen e tyre, veçanërisht midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas presidentit të KE-së, konfliktet si ai mes Kosovës e Serbisë janë problem për rajonin dhe më gjerë. Nga […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts