Konflikti Kosovë-Serbi, zyrtarja e BE: Asociacioni është i rrezikshëm, s’ka të ardhme për të

Zyrtarja e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka thënë se BE e ka nënvlerësuar politikën e presidentit serb Aleksandër Vuçiç prej një autokrati. Duke komentuar sulmin terrorist në Banjskë, ajo thotë se Vuqiqi luan me frikën njëjtë siç bën Putini. Schneeberger ka thënë se autokrati Vuçiq deri sot është shpërblyer për veprimet e tij dhe ky […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts