Konflikti në Kepin e Rodonit/ Detaje të reja, policia në kërkim të personit që qëlloi me armë, i afërm i Frrokut (Emrat)

konflikti ne kepin e rodonit detaje te reja policia ne kerkim te personit qe qelloi me arme i aferm i frrokut emrat
konflikti ne kepin e rodonit detaje te reja policia ne kerkim te personit qe qelloi me arme i aferm i frrokut emrat

Policia e Durrësit ka vënë në pranga për konfliktin e armatosur një ditë më parë në Kepin e Rodonit,  Bajram Kaculi, Erjon Reka, Orgito Reka, Ylli Reka, Mark Frroku, Antonio Lazari, Pal Doda, Martin Lazeri.

Ndërkohë gazetari Igli Çemeta bën me dije për BalkanWeb se është shpallur në kërkim shtetasi Besnik Toma, i cili ka qenë dhe personi që ka qëlluar me armë zjarri, i cili thuhet se është i afërm i ish-deputetit Mark Frroku.

Sakaq, në gjendje të lirë është proceduar Ndue Sokoli.

Kujtojmë se në konflikt janë përfshirë disa persona që pretendojnë se janë përfaqësues të Kishës Katolike, me banorët e zonës, të fshatit Shetaj, mes tyre edhe ish-deputeti i PS Mark Frroku dhe të afërm të tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts