Konjufca: Sulmi në Banjskë, goditje e rëndë për sigurinë dhe stabilitetin rajonal

Kryetari i parlamentit të Kosovës Glauk Konjufca ka marrë pjesë në seancën plenare të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP PA) e mbajtur në Shkup. Konjufca tha se takime të tilla janë rikonfirmim i angazhimit të përbashkët për të nxitur bashkëpunimin rajonal, për ta promovuar zhvillimin ekonomik, për të rritur sigurinë, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts