Konsensusi PS-Rithemelimi, Baçi: Ia arriti qëllimit për të rrëzuar Bashën! Berisha i mohuar totalisht sot është…

konsensusi ps rithemelimi baci ia arriti qellimit per te rrezuar bashen berisha i mohuar totalisht sot eshte
konsensusi ps rithemelimi baci ia arriti qellimit per te rrezuar bashen berisha i mohuar totalisht sot eshte

Duke komentuar konsensusin e arritur nga mazhoranca dhe opozita për ngritjen e dy komisioneve hetimore, opinionisti Agim Baçi i ftuar në “Open” në News 24, tha se nëse qëllimi është për të rrëzuar Bashën, kjo marrëveshje ia arriti.

Pjesë nga diskutimet:

Baçi: Në qoftë se qëllimi ka qenë që më në fund grupi i deputetëve të Berishës të jetë interlekutor me Ramën, Berisha ia arriti qëllimin. Nëse hyri në mision për të rrëzuar Bashën, ia arriti qëllimit 100%.

Bumçi: Rama është detyruar se nuk e ka dashur. Nuk ka lidhje Basha. Nxori sot vendimin e Gjykatës së Lartë për 21 Janarin. Ai 20 shkurti nuk kthehet mbrapsht. Shqiptarët kur lideri i opozitës ishte i arrestuar.

Baçi: Ajo që ka bërë Berisha për mua, ia arriti nga një pikë i mohuar totalisht sot është interlekutor. Nëse ka thënë nuk ulemi me Ramën, që për mua është gabim sepse Kuvendi është bërë të bërë marrëveshje. Nëse e marrim kështu, i bie që Berisha ka burgosur Fatos Nanon dhe ka dashur të shkatërrojë opozitën. Kur ti nis një revolucion, revolucioni është i qartë. Duhet të ishte kusht që unë nuk ulem për komisionet nëse nuk kthehet ligji tjetër. Ne e pamë komisionin e inceneratorit kur institucionet nuk jepnin të dhëna. Imagjino ta ketë edhe kryetarin e komisionit.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts