Konstituimi/ Haradinaj mbërrin në Kuvend: Kësaj here nuk jap dorëheqjen nga posti i deputetit

KOSOVA

Ramush Haradinaj nuk do të japë dorëheqjen nga posti i deputetit. Kreu i AAK ka arritur në Kuvend ku do të zhvillohet seanca e konstituimit teksa ka mbledhur grupin parlamentar për të marrë vendimin mbi votimit.

Kryetari i ri i parlamentit pritet të jetë Glauk Konjufca, ndërsa nga AAK shefi i grupit parlamentar do të jetë Besnik Tahiri, i cili pak më parë dha dorëheqjen nga qeveria Hoti për dy postet që mbante.

Ndëkohë kujtojmë se në Kuvendin e ri nuk do të jetë vëllaim i Ramush Haradinajt, Daut Haradinaj i cili pavarësisht se u zgjodh deputet, dha dorëheqjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.