Konstituohet Komisioni Hetimor për 25 Prillin, ja cilët janë deputetët që do të hetojnë problematikat e zgjedhjeve
Është konstituar Komisioni Hetimor, i cili do të hetojë problematikat në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Në fjalën e tij hapëse përpara konstituimit kryetari i Komisionit Enkelejd Alibaj, njotoi dhe përbërjen e këtij komisioni.

komisioni hetimor

“Çështja e parë është konstituimi i këtij komisioni. Ky komision do të ketë këtë përbërje:

Kryetar Komisioni: Enkelejd Alibeaj
Zëvendëskryetar: Toni Gogu

Anëtarë:

Klotilda Bushku – anëtare nga radhët e Partisë Socialiste
Blerina Gjylameti – anëtare nga radhët e Partisë Socialiste
Aurora Mara – anëtare nga radhët e Partisë Socialiste
Klevis Xhoxhi – anëtar nga radhët e Partisë Socialiste
Nasip Naco – anëtar nga radhët e Partisë Socialiste
Petro Koçi – anëtar nga radhët e Partisë Socialiste
Bardhyl Kocaku – anëtar nga radhët e Partisë Socialiste

Po kaloj në të djathtën time:

Gazment Bardhi – anëtar nga radhët e Partisë Demokratike
Oerd Bylykbashi – anëtar nga radhët e Partisë Demokratike
Ferdinant Xhaferraj – anëtar nga radhët e Partisë Demokratike
Ervin Salianji – anëtar nga radhët e Partisë Demokratike
Kreshnik Çollaku – anëtar nga radhët e Partisë Demokratike

Petrit Vasili – anëtar, deputet i pavarur

Anëtarë zëvendësues:

Xhemal Qefalia
Etien Xhafaj
Arbi Agalliu
Lindita Metaliaj”, tha Alibeaj.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *