Konstituohet sot Kuvendi i ri i Kosovës, ja kë do të propozojë Vetëvendosja për kryetar

KOSOVA

Konstituohet sot Kuvendi i ri i Kosovës i dalë nga zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit. Mediat kosovare raportojnë se Glauk Konjufca do të propozohet nga Vetëvendosja dhe lista ‘’GUXO” e Vjosa Osmanit për kryetar parlamenti.

Edhe vitin e kaluar ishte Konjufca që u vendos në këtë pozitë, por LDK kërkoi me ngulm që të vendoset Vjosa Osmani e cila e zhvendosi Konjufcën ministër të jashtë.

Ky i fundit tashmë do të drejtojë një nga tre institucionet më të rëndësishme të vendit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *