Kontrabandonin emigrantë, arrestohen 7 persona në kufirin Kosovë-Shqipëri, si i përdornin taksitë për transport

KOSOVA

Një rrjet i kontrabandimit të klandestinëve është zbuluar në kufirin Kosovë-Shqipëri, saktësisht në Vërmicë.

Shtatë persona janë arrestuar si kontrabandistë kurse 15 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar.

Dyshimet lindën teksa në urën e parë të autostradës në Kosovë kanë mbërritur 6 taksi kurse emigrantë nga shkurret dhe malet janë futur në to.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.