Koronavirusi “mbërthen” Serinë A, skuadra e mbrojtësit të Kombëtares raporton dy raste pozitive

COVID-19 ka “mbërthyer” Serinë A, teksa ekipi ku aktivizohet dhe Berat Gjimshiti, Atalanta ka raportuar dy raste infektimesh me SARS-COV-2 në grupin e skuadrës.

atalanta

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi bergamask me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj teksa nuk bëhen ende me dije emrat e lojtarëve:

“Klubi i Atalantës komunikon se dy futbollistë janë evidentuar pozitiv me COVID-19. Klubi ka bërë të gjitha procedurat e duhura në mbështetje të protokollit antiCOVID.”, shkruhej në komunikatën zyrtare të zikaltërve.

AT

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *