Koronavirusit nuk i shpëton dot as Assadi, infektohet bashkë me gruan

14:29 08/03/2021

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad dhe gruaja e tij Asma janë testuar pozitivisht për COVID-19 pasi kanë shfaqur simptoma të lehta të virusit.

Udhëheqësi sirian dhe bashkëshortja e tij, janë mirë me shëndet dhe po vazhdojnë të punojnë nga shtëpia dhe janë izoluar. Detajet janë dhënë nga një deklaratë e zyrës së Assad.

Siria ka shënuar një rritje të infeksioneve që nga mesi i Shkurtit dhe pse ne vend ka masa për parandalimin e përhapjes së Covid.

Ndërkohë vendi ka nisur vaksinimi i punonjësve të vijës së parë të kujdesit shëndetësor. Por edhe pre shumë mjek janë vaksinuar, Ministria e Shëndetësisë ka thënë se numrat e të infektuarve vetëm rriten.

Rusia është një vend i dalë nga lufta, lideri Bashar al-Assad ishte në rrezik për pushtetin e tij, por falë mbështetjet nga Rusia dhe Irani ai arriti që rimerrte kontrollin e shtetit./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.