Korrupsion dhe mosbarazi tenderash, 16 të arrestuar në Itali, mes tyre edhe një kryebashkiake

Karabinierët kanë arrestuar 16 persona në Latina, në një operacion që ka dërguar prapa hekurave për korrupsion administratorë dhe zyrtarë publikë.

Mes personave të përfshirë është edhe kryetarja e Bashkisë Sabaudia, Giada Gervasi, e cila përfundoi në arrest shtëpie për disa koncesione shtetërore të dhëna nga Bashkia.

Hetimet kanë nisur nisur me një zjarrvënie në kazermën e policisë pyjore në verën e vitit 2019. Hetimet u koordinuan nga prokurori Latina.

Në veçanti, kryebashkiakja e Sabaudias, Giada Gervasi, akuzohet për 11 episode të prishjes së garave të tendrave dhe një për korrupsion.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.