Kosova bleu dronë nga Turqia, paralajmëron Serbia: Do të pajisim ushtrinë me armatime të reja!

Pasi Kosova bleu dronët Bayraktar në Turqi, Serbia nuk i ka ndalur sulmet dhe kritikat. Ministri serb i Mbrojtjes Milosh Vuçeviç ka thënë sot se armët e Kosovës nuk mund të krahasohen me ato të Serbisë, por gjithashtu është shprehur se blerja e armatimeve nga Kosova tregon se ka një strategji për të forcuar ushtrinë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts