Kosova dhe Serbia më 19 mars në Bruksel, BE e konfirmon: Do diskutohet edhe për dinarin

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 19 mars do mbahet një takim i ri në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi, sipas Stanos, do jetë në nivel të kryenegociatorëve, ku ndërsa mes tjerash do trajtohet edhe çështja e dinarit. “Të martën, përfaqësuesi special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka ftuar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts