“Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën nxitëse”, Stoltenberg: Prishtina të bashkërendojë veprimet në veri

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të enjten se është thelbësore të shmanget përshkallëzimi i mëtejshëm i situatës në veri të Kosovës ndërsa u bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit të shmangin retorikën nxitëse dhe Kosovës të bashkërendohet me mekanizmat ndërkombëtarë për veprimet në veri. Ai i bëri këto komente gjatë një konference të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts