“Kosova e ka të qartë se çfarë duhet të bëjë për dialogun, s’ka alternativë!”, Escobar ngre shqetësimin: Shohim të marrë trajtë një Ballkan i dy shpejtësive

Gabriel Escobar një intervistës me Zërin e Amerikës shprehu shqetësimin se deklaroi se shohin të marrë trajtë një Ballkan i dy shpejtësive. Gjatë intervistës Escobar preku disa tema të ‘nxehta’ si dialogu Kosovë-Serbi apo dhe integrimi i vendeve të Ballkanit në BE. Zëri i Amerikës: Çfarë u kuptua nga takimet e bëra me udhëheqësit e Ballkanit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts