Kosova humb një tjetër lojtar, mbrojtësi grumbullohet nga kombëtarja e njohur europiane

SHPËRNDAJE

Kosova nesër do të bëjë zyrtare listën e futbollistëve qe do jenë pjesë  ekipit kombëtar për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës “Katar 2022”.

vallci

Tashmë edhe zyrtarisht Kosova ka humbur mundësinë për të grumbulluar Albert Vallci. Qendërmbrojtësi shtatlartë, i cili luan për skuadrën e Salzburgut në Austri, është përfshirë në listën e kombëtares austriake, duke hedhur poshtë shpresat e Kosovës, e cila kisha kohë që interesohej për 26-vjeçarin.

selko

Ndërsa më ndryshe është situata për sulmuesin, Astrit Selmani, i cili nuk do të grumbullohet për arsye sigurie pasi skuadra suedeze ku luan ai, Hamarbi ka rënë pre e virusit ku janë infektuar 16 lojtarë dhe Selmani nuk mund të udhëtojë. Kosova do të zhvillojë tre sfida, me Lituaninë, me Suedinë dhe Spanjën.

lisat

Lista e Austrisë për ndeshjen me Skocinë, ku është edhe Albert Vallci. 

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *