Kosova i rikthehet ditëve pa viktima, regjistron 14 raste të reja nga COVID-19

KOSOVA

Kosova sot nuk ka shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. 14 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Po ashtu 12 pacientë kanë fituar betejën me virusin.

Prej 15 qershorit edhe në Kosovë ka filluar vaksinimi masiv teksa si në shumicën e vendeve europiane dhe ballkanike edhe aty ka rënie të konsiderueshme të shifrave në krahasim me muajt e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.