Kosova me 186 raste aktive me COVID-19, ja sa qytetarë janë vaksinuar deri më sot

KOSOVA

Kosova ka ende 186 raste aktive ndaj COVID-19. Me rënien e shifrave, Kosova po vijon edhe me fushatën e vaksinimit pasi nga dita e djeshme ka nisur edhe masivisht.

110 mijë qytetarë kanë marrë deri më sot nga një dozë të vaksinës ndaj COVID-19, prej të cilëve 13 mijë  e 149 qytetarë janë vaksinuar plotësisht dhe me dozën e dytë.

Në total 2 mijë e 250 qytetarë gjetën vdekjen gjatë pandemisë nga COVID-19 në Kosovë, kurse  mbi 105 mijë të tjerë e kanë fituar betejën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.