Kosova miraton në parim projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e pensioneve

Parlamenti i Kosovës e miratoi të enjten në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për pensionet, që pritet të zgjidhë çështjen e atyre që janë larguar nga vendet e punës gjatë viteve të 90-ta nga administrata serbe. Me ligjin aktual parashihet që të drejtën e përfitimit të pensionit kontributpagues ta kenë vetëm ata […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts