“Kosova nuk ka qenë kurrë në situatë më të rëndë diplomatike”, AAK: Kurti të bashkërendojë veprimet me aleatët

Pas raportimeve se Bashkimi Evropian pritet t’i vendosë Kosovës një paketë sanksionesh, ka reaguar Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. AAK, përmes një deklarate ka thënë se Kosova asnjëherë nuk ka qenë në situatë më të rëndë politike, diplomatike dhe të sigurisë se sa sot. Kjo parti ka kërkuar nga kryeministri Kurti që urgjentisht t’i bashkërendojë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts