Kosova përballë pandemisë, 1,074 raste aktive me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se numri total i rasteve aktive me koronavirus është 1.074.

MSH bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shëruar 134 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.188.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 667 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 80.803 doza të vaksinës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.