Kosova përballë pandemisë, 3,940 raste aktive me koronavirus

3,940 raste aktive me koronavirus regjistrohen në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107.120 raste nga 582.797 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.237 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 331 pacientë, ndërkohë që numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 100.943 raste.

MSH sërish u ka bërë thirrje qytetarëve të çdo grupmoshe të regjistrohen për vaksinim, ndërsa deri tani mbi 53 mijë persona të vaksinuar

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.