Kosova përballë pandemisë/ 7,347 raste aktive me COVID-19, deri më tani 2.195 viktima

Aktualisht në Kosovë regjistrohen 7,347 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Teksa procesi i vaksinimit në këtë shtet vazhdon, deri më tani numri në total i rasteve pozitive është 105.864 raste nga 544.548 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Nga ana tjetër, numri i vdekjeve ka shkuar në 2.195.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 310 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 96.322 raste.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *