Kosova regjistron sërish shifra alarmante nga Covid-19, mbi 1 mijë e 400 raste të reja dhe 26 viktima në 24 orë

Kosova ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës 1 mijë e 448 qytetarë kanë rezultuar pozitivë gjatë 24 orëve.

Gjithashtu është bërë e ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 26 persona të infektuar me Covid-19.

Në total numri i rasteve aktivë ka shkuar në 26 mijë e 525.

Ndërkohë prej katër ditësh 100 qytetarë në Kosovë kanë humbur jetën nga COVID-19, një trend ky i friikshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *