Kosova regjistron vetëm 16 raste të reja me Covid-19, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

kosova regjistron vetem 16 raste te reja me covid 19 asnje viktime ne 24 oret e fundit
kosova regjistron vetem 16 raste te reja me covid 19 asnje viktime ne 24 oret e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.142 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161.327. Në total numri i rasteve aktive është 342.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.390 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.663.943 doza të vaksinës.

Deri më sot 780.024 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts