“Kosova rrezikon sanksione, nëse trupat e huaj marrin Veriun…”, Rama kundër qëndrimit të Kurtit dhe jep lajmin: Dje kam dorëzuar draftin për Asosacionin

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat deklaroi se ka dorëzuar një draft për Asosacionin e komunave me shumicë serbe presidentit të Francës, Emmanuel Macron, dhe kancelarit gjerman, Olaf Scholz. Teksa dënoi qëndrimin e deritanishëm të qeverisë së Kosovës sa i takon tensioneve në Veri, Rama tha se Kosova po dënohet ndërkombëtarisht për qëndrimet, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts