Kosova shënon mbi 200 mijë të vaksinuar ndaj COVID-19, ja cilat mosha mund të marrin dozat

KOSOVA

Kosova ka regjistruar deri më sot 220 mijë të vaksinuar ndaj COVID-19 me të paktën një dozë, teksa të dyja i kanë marrë rreth 90 mijë qytetarë.

Qeveria Kurti ka objektiv që të vaksinojë 60% të popullsisë teksa vaksinimi masiv në Kosovë ka nisur që në qershor.

Këtë muaj i është hapur rruga vaksinimit të të gjitha moshave mbi 18 vjeç me vaksinat Pfizer ose AstraZeneca.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *