Kosova shënon sërish 1 viktimë, bien rastet nga COVID-19

KOSOVA

Kosova ka regjistruar për të dytën ditë radhazi 1 viktimë nga COVID-19. Lajmi i mirë është se rastet kanë rënë ndjeshëm pasi 7 të infektuar janë regjistruar këtë të dielë, 10 më pak se dje.

Ndërkaq, 103 qytetarë e kanë fituar betejën së fundmi me virusin ndërsa janë 434 raste aktive në gjithë territorin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.