“Kosova të tërheqë kryetarët”, Vuçiçi nuk ndryshon qëndrim: Dihet se kush është fajtori për tensionet në Veri

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka folur në Samitin e Komunitetit Politik Europian për situatën në Veri të Kosovës. Vuçiçi ka thënë se situata është shqetësuese dhe shumë e komplikuar. I pyetur nëse SHBA po ndryshon kursin e saj, presidenti serb ka thënë se kjo gjë nuk ka ndodhur, dhe se sipas tij është shumë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts