“Kosova të tregohet kreative në dialogun me Serbinë”, ambasadori amerikan në Prishtinë: Ja si hapet rruga e vendit drejt BE-së

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se Prishtina duhet të tregojë vullnet të vazhdueshëm dhe kreativitet në dialogun me Serbinë në mënyrë që vendit t’i hapet rruga për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare. Në panelin me temë “Hartimi i së ardhmes: Drejtimet e Politikave dhe Angazhimi Diplomatik”, në kuadër të Konferencës ”Urëzimi i Ballkanit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts