Kosova vijon vaksinimin ndaj COVID-19, ja sa qytetarë kanë marrë të paktën një dozë

KOSOVA

Kosova prej 15 qershorit po vijon me vaksinimin masiv ndaj COVID-19. Deri më sot nga fillimi janë vaksinuar 141 mijë e 8 qytetarë, ndër të cilët 20 mijë e 701 me një dozë.

Vetëm në 24 orët e fundit janë vaksinuar 6 mijë e 595 persona.

Nuk kanë munguar kritikat ndaj qeverisë se pavarësisht se pretendon që po vaksinon masivisht, nuk po arrin kuota të larta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *