Kosova zbret në fushë për të blinduar vendin e dytë, publikohen formacionet zyrtare të sfidës në Irlandën e Veriut

Kosova luan sot në Belfast një sfidë të rëndësishme në Ligën e Kombeve, pasi përballet me Irlandën e Veriut, skuadrën e vetme e cila duket se mund t’u rrezikojë vendin e dytë në Grupin 2 në Ligwn C. Shanset për vendin e parë nuk ekzistojnë më, por “Dardanët” duan të ruajnë vendin e dytë në grup.

kosova

Në një situatë të tillë, trajneri Zhires nuk ka kursyer lojtarët ofensiv për sfidën, duke aktivizuar nga minuta e parë Celinën, Rashicën, Rashanin e Muriqin. Por ai nuk ka rrezikuar Rrahmanin i cili ka probleme me një dëmtim të pësuar në stërvitje dhe do të nisë ndeshjen nga stoli.

FORMACIONET ZYRTARE

Irlanda e Veriut: Pikok-Farell, MekNeir, Evans, Flanagan, Ljuis, K. Evans, Bredlei, Devis, Savil, Magenis, Ccarls.

Trajner: I. Baraklou

Kosova: Muricc, Aliti, Fazliji, Hadërgjonaj, Rrudhani, Dreshevic, Muslija, Celina, Rashani, Rashica, Muriqi.
Trajner: A. Zhires

dfgdfgdfgfdgfggf

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *