Kosovë-Gjeorgji/ Starton pjesa e dytë, dardanët në fushë për fitore (VIDEO)
Kosova zbret në fushë për tu përballur me Gjeorgjinë në sfidën eliminatore për kualifikueset e Botërorit.

kosova-gjeorgjiaNjë ndeshje pa objektiva për dardanët të cilët e kanë humbur shansin për ëndrrën e madhe, megjithatë kërkojnë të dalin sa më kryelartë nga ky kompeticion.

Dardanët në daljet e tyre janë shprehur se në këtë sfidë do të ketë përqendrim maksimal dhe nuk ka justifikim tjetër përveç fitores.

Në sfidën e parë, Kosova fitoi me rezultat minimal në Gjeorgji ku heroi ishte sulmuesi Vedat Muriqi.

LIVE/ KOSOVË-GJEORGJI 0-1

Okriashvili 11′

45+1′ Vedat Muriqi barazon shifrat. Sulmuesi i Lacios godet saktë nga pika e 11-metërshit, pas penalltisë së fituar nga Milot Rashica.

39′ Rashani sërish protagonist, sulmuesi i dardanëve godet mjaft bukur me një kthesë të shpejtë por mbrojtësi gjeorgjian bën mrekullinë duke i ndaluar golin Kosovës. Për gjyqtarin nuk është vogël.

31′ Momente tensioni në fushë, Rashani humbet toruan pas një faulli në mesfushë të mbrojtësit të Gjeorgjisë. Arbitri e ndëshkon me karton të verdhë.

11′ Gafë  e pafalshme e portierit Aro Muriç, Gjeorgjia në avantazh ndaj dardanëve.

FORMACIONET ZYRTARE

KOSOVA: Muriç, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dreseviç, Selina, Rashani, Muriqi, Rashica, Trajner: B.Shaland

kosovo

GJEORGJIA: Loria, Giorbelidze, Dvali, Kashia, Kakabadze, Gvilia, Kvekveskiri, Tsitaishvili, Okriashvili, Kvaratskelia, Lobzhanidze, Trajner: U.Sanjol

gjerogjia

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.