Kosovë/ Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe në veri, marrin nesër detyrën, KFOR: Policia përgjegjëse për sigurinë, ne monitorojmë

Katër kryetarët e rinj të zgjedhur në katër komunat veriore të Kosovës të banuara më shumicë serbe, pritet që këtë të premten ta marrin edhe zyrtarisht detyrën. KFOR-i ka thënë se do ta monitorojë situatën dhe do ta mbajë një nivel të lartë të gatishmërisë së njësive të tij për të përballuar çdo skenar të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts