Kosovë-Serbi arrijnë marrëveshjen në Bruksel për energjinë, nisin përgatitjet për takim Kurti-Vuçiç

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për energjinë, gjatë takimit që po zhvillohet sot në Bruksel, në kuadër të arritjes së dialogut mes dy vendeve.

Gjatë takimeve të sotme është arritur pajtueshmëri për zbatimin e marrëveshjes për energji dhe përgatitjet për një takim në nivelin e lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Këtë e ka konfirmuar në një postim në twitter i dërguari i Posaçëm i BE-së për Dialogun, Mirolslav Lajçak.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.