Kozmonautët rusë vishen me të verdhë

19:25 19/03/2022

Kremlini: Nuk ka lidhje me Ukrainën

Një grup kozmonautësh rusë i janë bashkuar ditën e sotme Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, por ra në sy se disa prej tyre kishin veshur kostume të verdhë me zbukurime blu gjë që u konsiderua si mbështetje e tyre për Ukrainën.

Ka reaguar menjëherë Moska që hodhi poshtë pretendimet.

“Ndonjëherë e verdha është thjesht e verdhë. Të shohësh ngjyrat e flamurit ukrainas kudo dhe në gjithçka është çmenduri”, u tha në një njoftim të Agjencisë Ruse të Hapësirës.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *