Krahas studimeve amerikania punonte në fushë, takimi i veçantë me prindërit pas diplomimit: Falenderuese babait, mësimi i tij më ndryshoi jetën

Tashmë sapo është diplomuar në Universitetin e Kalifornisë, por jetesa, ka qenë tepër e vështirë për Jennifer Rocha.

Krahas studimeve, ajo ka ndihmuar prindërit në punët e përditshme në fushë, e për këtë, i shprehet mjaft falenderuese atyre.

Pikërisht, edhe në ditën ku u diplomua, ajo shkoi menjëherë në fushë, për të takuar prindërit, e për të shkrepur disa fotografi në vendin që ka punuar për një kohë të gjatë.

“Unë doja t’i bëja ato fotografi atje, posaçërisht në terren, sepse kjo ishte ajo që më bëri të shkoj në kolegj. Ky ishte mësimi i babait tim për të thënë, nëse nuk ndjek një arsim të lartë, do të punosh këtu pjesën tjetër të jetës tënde.”

Ajo filloi të punojë në fusha me prindërit e saj kur ishte e vogël në shkollën e mesme. Çdo ditë, ajo do të linte praktikën ndër-vendore për të shkuar në
shtëpi dhe për të punuar duke mbjellë luleshtrydhe brenda serave.

“Ishte punë e vështirë”, tha Rocha ndërsa kujtoi se po punonte natën vonë në fusha. “Unë isha si,” Ti e di çfarë? Unë nuk dua ta bëj këtë tërë jetën time “.
Rocha, e rritur në Coachella, California, tha se prindërit e saj e inkurajuan atë dhe vëllezërit e motrat e saj për të ndjekur një arsim të lartë, pasi puna në fushë sipas tyre, veçse e lodheshe nuk siguronte të ardhme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.