Kremlini: Abramovich ka luajtur rol në bisedimet e paqes

14:10 24/03/2022

Kremlini vijon edhe përditëson çdo ditë me informacione mediat. Moska ka konfirmuar që pronari i Chelsea dhe oligarki rus, Roman Abramovich, ka luajtuar një rol të hershëm në bisedimet e paqes me Ukrainën.

Abramovich tashmë është sanksionuar nga SHBA, Britania dhe BE. Ai nuk mund të përfitojë nga shitja e Chelsea.

Kremlini shtoi se arsyeja pse Ministri rus i Mbrojtjes nuk është shfaqur në publik për një kohë është sepse ai është i zënë dhe nuk është “koha e duhur” për paraqitje në media./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com